İade Şartları

Ürünü Sipariş ettikten sonra henüz kargoya verilmeden iptal işlemini nasıl yapabilirim?

Sipariş ettiğiniz ve ödemesini yaptığınız bir ürünü kargoya verilmeden iptal işlemi gerçekleştirmeniz için yapmanız gereken şey anasayfada iletişim formundan bize durumu yazılı olarak gönderebilirsiniz veya aynı gün saat 17:30’a kadar lütfen 0216 575 20 00 yada orjinalparcaal.com destek hattına haber veriniz.

Ürünüm eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Ürün kutudan eksik çıkarsa kargo sorumlusundan tutanak tutmasını isteyebilir ya da siparişi teslim almayabilirsiniz. Bu durumda lütfen0216 575 20 00 destek hattına veya  orjinalpar@hotmail.com adresine haber verebilirsiniz.

Yanlış ürün gelirse ne yapmalıyım?

Yanlış ürün gönderildiğinde lütfen siparişi teslim almayınız ve 0216 575 20 00  destek hattından bize ulaşın.

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili orjinalparcaal.com adresine gönderiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir;

İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

Ürün hatalı ya da ambalaj hasarlıysa ne yapmalıyım?

Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Fakat tarafınızdan teslim alındıktan sonra taşıma firması görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan mağazamıza ulaştırıldıktan sonra, Mağazamız en kısa süre içinde ürünün yenisini size en sağlıklı şekilde ulaştıracaktır. 

Ürün arızalıysa ne yapmalıyım?

Ürününüz sorunlu ise en geç 3 gün içinde bize ulaşarak durumu bildiriniz.

Memnun kalmazsam ürünü iade edebilir miyim?

İnternet ve telefon ile yapılan satışlarda, müşterilerimiz üründen vazgeçme nedeniyle, 4822 sayılı Tüketicinin Koruması hakkındaki kanunda belirtilen, müşterinin 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden ürünü reddetme hakkı dahilinde iade ve değişim işlemleri yapabilmektedir.

Almış olduğunuz ürünün ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (14) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir e-mail ile orjinalparcaal.com  adresine gönderiniz. Şirketimiz gönderdiğiniz e-mail veya faksı alır almaz sizinle temasa geçecek, ürünü nasıl iade edeceğiniz size bildirilecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen faturada geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir.

orjinalparcaal.com ürün değişim ve iadelerinde 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda belirtilen esasları, müşteri memnuniyeti açısından alt sınır olarak kabul eder.“

İade durumunda iade tutarı ne zaman hesabıma yatacak?
İade başvurunuz en geç 20 gün içerisinde işleme alınır, ancak bunu takiben 10 gün içinde alışveriş yaptığınız kredi kartı hesabınıza sipariş bedeliniz iade olacaktır. İade başvurunuz sonrası süreç ve işlemler konusunda sizi orjinalparcaal.com destek hattı bilgilendirecektir.